Правила користування засобами індивідуального захисту - ЗІЗ

 Правила користування засобами індивідуального захисту - ЗІЗ

           Для правильного використання та зниження ризиків інфікування необхідно знати послідовність користування засобами індивідуального захисту.

 1.1. Правила надягання ЗІЗ

 - Перед роботою медичний працівник, обслуговуючий персонал надягає ЗІЗ у такій послідовності з метою недопущення інфікування: халат → маска чи респіратор → захисні окуляри або щиток → рукавички. 

1.2. Правила знімання ЗІЗ 

: - Після роботи медичний працівник, обслуговуючий персонал знімає та утилізує засоби індивідуального захисту з метою недопущення інфікування в одній із наведених послідовностей: - Знімає рукавички, захисні окуляри або щиток, ізоляційний (захисний) халат, респіратор; - Ізоляційний (захисний) халат разом із рукавичками, захисні окуляри або щиток, респіратор. - Утилізує засоби індивідуальні захисту згідно з інструкціями роботи з відходами категорії «В». - Дезінфікує руки або миє руки з милом. п. 6.8. 2.

 Правила користування маскою

- Перед тим, як надягти маску, вимийте руки з милом або продезінфікуйте руки. - Потрібно прикрити рот та ніс маскою без прогалин між нею та обличчям. - Не торкайтеся зовнішньої поверхні маски, коли носите її. Якщо торкнулися, відразу продезінфікуйте руки. - Щойно маска стане вологою, замінить її на нову. Це стається раз на 2-3 години. - Після кожного надягання треба робити так званий тест долоні. Тримайте руки перед респіратором/маскою і зробіть різкий вдих або видих. Якщо відчули, що повітря проходить між респіратором та шкірою, треба поправити респіратор на обличчі. - Протріть руки антисептиком або вимийте руки з милом

. 3. Правила користування респіратором.

 3.1. Правила надягання респіратору: - Довге волосся треба зібрати у хвіст, чоловікам — поголитися; - Якщо носите окуляри, їх варто зняти, а руки обробити; - Заведіть гумки на передню частину респіратора та просуньте долоню під ними; - Прикладіть чашу респіратора до обличчя, верхню гумку перекиньте на потилицю, нижню — за вуха; - Розправити респіратор на обличчі, обтисніть носову пластину пальцями обох рук; - Перевірте, щоб гумки респіратора не перехрещувалися — для цього достатньо подивитися на себе в дзеркало. - Після кожного надягання треба робити так званий тест долоні. Тримайте руки перед респіратором і зробіть різкий вдих або видих. Якщо відчули, що повітря проходить між респіратором та шкірою, треба поправити респіратор на обличчі. - Пам’ятайте, що респіратори не забезпечують надійного захисту неголеним людям, а надто тим, хто має бороду.

 3.2. Правила знімання респіратору: - Знімаючи респіратор, не торкайтеся руками до внутрішньої частини. - Протріть руки антисептиком або вимийте руки з милом.

 4. Правила користування медичним халатом/костюмом:

 - Ізоляційний халат слід використовувати, щоб захистити шкіру та попередити забруднення одягу під час роботи. Якщо халат не є водостійким, треба використовувати фартух. - Халат має бути завдовжки до середини литок і з довгими рукавами. - Халат має бути світлого кольору, щоб легше можна було ідентифікувати забруднення, з петлями для пальців або з еластичною манжетою, щоб рукави не закочувалися. 

4.1. Правила надягання халату/медичного костюму: розгорніть його, надягніть і зав’яжіть.

 4.2. Правила знімання халату: - Не торкайтеся до його зовнішньої поверхні, акуратно зніміть, згорніть і утилізуйте. Після зняття халату варто обробити руки. - Куртки, клінічні та лабораторні халати, які надягають поверх особистого одягу для зручності чи ідентифікації, не є засобами індивідуального захисту.

 5. Правила користування медичними рукавичками 

- За підозри чи підтвердженого випадку інфікування коронавірусом, медичним працівникам рекомендовано використовувати нестерильні нетальковані нітрилові рукавички з манжетою до середини передпліччя.

 5.1. Коли треба застосовувати рукавички: 

- Коли є передбачуваний безпосередній контакт з кров’ю або іншими біологічними рідинами, слизовими оболонками та потенційно інфікованими матеріалами; - Коли є безпосередній контакт із пацієнтами, які інфіковані патогенами, що передаються контактним шляхом; - Під час роботи із потенційно забрудненим обладнанням і поверхнями, що використовують під час догляду за хворими. - Рукавички заборонено мити чи обробляти дезінфектантами, щоб використовувати повторно. Мікроорганізми не можуть бути абсолютно видалені з їхньої поверхні, до того ж втрачається цілісність структури рукавичок.

 5.2. Правила надівання медичних рукавичок: - Рукавички надягають останніми з усіх засобів індивідуального захисту, обов’язково поверх манжетів халату.

 5.3. Правила знімання медичних рукавичок: - Зачепіть рукавичку на рівні долоні іншою рукою в рукавичці та обережно зніміть; - Тримайте зняту рукавичку іншою рукою в рукавичці; - Просуньте пальці руки без рукавички на зап’ясті під рукавичку, що залишилася надягненою, та зніміть її, загорнувши над першою рукавичкою.

 6. Правила користування окулярами/захисним щитком.

 - Персональні окуляри і контактні лінзи не можуть бути засобами індивідуального захисту для слизових оболонок очей. Для їх захисту використовують спеціальні засоби. - Захисний щиток для обличчя виготовлений із прозорого пластику, щоб забезпечити добру видимість для пацієнта і медичного працівника, який використовує щиток. - У захисного щитка має бути ремінець, що регулюється, для щільного прилягання до голови та зручного носіння, а також стійкість до запотівання. - Захисні щитки можуть бути одно- чи багаторазовими. - Захисні окуляри мають щільно прилягати до шкіри і мати гнучку рамку з ПВХ, що легко пристосовується до контурів обличчя та рівномірно тисне. - Окуляри закривають очі та ділянки навколо. Вони підходять для осіб, які носять коригувальні окуляри. Мають прозорі пластикові лінзи з покриттям від запотівання і захистом від подряпин. Ремінці, що регулюються, забезпечують міцне кріплення, щоб окуляри не зміщувалися під час клінічної діяльності. - Захисні окуляри можуть бути одно- чи багаторазовими. - Захисні окуляри та щиток знімають за ремінець на потилиці або за кінцівки дужок і при цьому не торкаються їхньої передньої поверхні

Немає коментарів:

Дописати коментар

Нормативно-правова база ЦЗ

Інструктаж "З питань уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами"

  20-24 листопада, фахівцем з питань цивільного захисту Денисенко Василем Миколайовичем, було провено інструктаж    "З  питань уникненн...